Başlangıç > İnternet ve Bilgisayar > Paypal hakkında ne biliyorsunuz? Güvenli mi ?

Paypal hakkında ne biliyorsunuz? Güvenli mi ?

paypal_2014_logo_detail-140x140Günümüzde internetten alışveriş yapmak son derece popüler hale gelmiş durumda.İnternet üzerinde bulunan sanal mağazalardan dilediğiniz her ürüne ulaşabiliyor ve birkaç tıklama ile o ürünün sahibi olabiliyorsunuz. İnternetten alışveriş günümüzde hiç kuşkusuz en pratik alışveriş yapma, en zahmetsiz alışveriş yapma eylemi. Ancak bu eylem ülkemizde güvenlik endişeleri nedeniyle diğer Avrupa ülkelerine göre biraz geri kalmış vaziyette. İnternet üzerinden alışveriş yapmak ile ilgili çok fazla önyargı var.

Bu önyargılar kredi kartı ile internetten alışveriş yapmanın güvenli olmayacağına dair. Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak istemeyenler için bu yazımızda PayPal isimli popüler bir sistemden bahsedeceğiz.

PayPal kredi kartınızdaki mevduatı sanal ortam üzerindeki hesabınıza aktarıp o hesabınızdan yani kredi kartınız ile herhangi bir ilgisi bulunmadan alışveriş yapma yöntemidir. PayPal sistemine kayıt tamamen ücretsizdir ve PayPal sahip olduğunuz mail adresi ile entegreli bir şekilde çalışmaktadır. Sahip olduğunuz herhangi bir mail adresiniz ile PayPal sistemine kayıt olabilir ve ülkemizde de son derece yaygın olan PayPal ile alışverişe başlayabilirsiniz.

PayPal İle Alışveriş Güvenli Mi?

Paypal hesabınızı sanal bir bankanız olarak düşünün. O bankanızın hesap numarasının ise rakammlar değilde mail adresiniz olduğunu düşünün. Sahip olduğunuz o mail adresine ödemeler alabilir, ödemeler alabildiğiniz gibi başka bir PayPal hesabınıza ödeme aktarabilir, banka hesabınıza para aktarabilir, internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. PayPal ile internetten alışveriş yapmak kredi kartı ile alışveriş yapmaya göre daha güvenlidir. Ancak PayPal hesabınızın şifresini kesinlikle güçlü bir şifre yapmanız gerekmekte. PayPal ile alışveriş yaparken kredi kartı ile uğraşmazsınız. Sanal bankanızda bulunan PayPal mevduatınız ile PayPal sistemi destekleyen her internet sitesinden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

 

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.